Kurs języka koreańskiego

W Gwangju i w całej Korei nastała już prawdziwa wiosna:) Nawet zerkając przez okno pokoju, tuż obok parkingu mogę podziwiać piękne wiśniowe drzewa. Jeszcze bardziej bajkowo jest gdy wraz z powiewem wiatru płatki delikatnie unoszą się w powietrzu. Oczywiście na komórce nie brakuje zdjęć kwiatów:) W niektórych miejscach naprawdę jest ślicznie, albo.. można ugrząźć w ścisku tłumów, chcących również podziwiać kwitnące wiśnie..

Tym razem popijam kawę Mix Coffee (jak prawdziwa Ajumma hahaha) i chciałam napisać parę słów o darmowym kursie języka koreańskiego, który jest dostępny w internecie. Wiele osób chce uczyć się koreańskiego, dla niektórych trudnością są koszty, dostępność kursów w pobliżu, czy też napięty grafik w tygodniu. Dlatego może ta strona okaże się dla niektórych przydatna. Kurs Quick Korean przygotowany został przez Korea University (고려대학교). Trzeba jedynie zarejestrować się na stronie, a korzystanie z lekcji jest całkowicie darmowe.

Strona do kursu: Quick Korean

Kurs składa się z 4 poziomów, a każdy poziom z około 20-30 lekcji. Do każdej lekcji dołączony jest filmik video na którym nauczyciel prezentuje daną lekcję, dialogi, słówka i wyrażenia oraz, ćwiczenia z udziałem innych obcokrajowców. Filmiki dostępne są w j. koreańskim z możliwością włączenia opcji napisów w j. angielskim (na późniejszych poziomach warto z niej nie korzystać), a na pierwszym poziomie filmiki są całkowicie dostępne w j. angielskim, chińskim, japońskim czy hiszpańskim. Dodatkowo można ściągnąć treść każdej lekcji w formie pdf z ćwiczeniami oraz plik mp3. Warto wydrukować tekst przed obejrzeniem video, aby równocześnie robić notatki i wykonywać ćwiczenia. Po każdym poziomie dostępny jest test dla sprawdzenia, czy opanowaliśmy cały materiał i można otrzymać potwierdzenie/certyfikat wyników. Oprócz kursu warto korzystać również z innych książek i dodatkowych ćwiczeń.

Powodzenia i trzymam za Was kciuki!:) A ja wracam do ćwiczeń do TOPIKa hehe.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Kurs języka koreańskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s